PUB


     Pub zbudowany i zainspirowany został przez rdzennego Kaszuba z dziada pradziada. Lokal po raz pierwszy otwarty został 2 czerwca 2000 roku. Budynek został zbudowany i wykończony w piorunującym tempie, z bardzo sympatycznym wystrojem wnętrza - niemal wszystko zrobił własnoręcznie Zbyszek - mąż Danusi (właściciele pubu).

     Nazwa Armada wywodzi się od hiszpańskiej floty wojennej i właśnie w takim klimacie urządzony jest Pub. Oryginalny wystrój wnętrza przykuje wzrok każdego odwiedzającego. Wchodząc do środka przenosimy się w czasie do okresu świetności europejskiej floty żaglowej. Na lewej ścianie przedstawiona została w czterech aktach największa bitwa morska w historii Polski- bitwa pod Oliwą. Na prawej ścianie widzimy trzy najważniejsze okręty: dla świata- Santa Maria, Krzysztofa Kolumba; dla Europy- Victoria, dowodzona przez Admirała Nelsona oraz dla Polski- Dar Pomorza, statek szkoleniowy przy Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Klimat Armady potęgują wyeksponowane w całym Pubie repliki wyposażenia floty oraz broni: pistolety skałkowe, szable i szpady.

Armada to przede wszystkim bogata karta dań oraz doświadczony personel, dzięki któremu możemy naszym gościom zaoferować:
 • ryby (zawsze świeże i świetnie przyrządzone)
 • duży wybór dań mięsnych i z grilla
 • pyszne sałatki i zupy
 • drinki - przyrządzone przez nas drinki zadowolą najbardziej wybredne gusta
  Specjalność pubu: łosoś w sosie prowansalskim, frytki, surówka - 21 zł

  [ KARTA DAŃ ]


  Dla grup zorganizowanych przewidujemy zniżki
  Organizujemy imprezy okolicznościowe.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


  W ciągu krótkiej działalności armada zapracowała sobie na uznanie:

  26 lipca 2008 roku z okazji "Dnia Ryby" odbył się tradycyjny konkurs dla helskich restauratorów na wykonanie potrawy z ryby. Tym razem tematem przewodnim była flšdra. Armada ponownie zdobyła pierwsze miejsce!

  Rada Miasta Helu Uchwałą VTT/54/2003 z dn.29.04.2003
  w uznaniu zasług w rozsławianiu Helu, oraz za szczególny wkład pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców wyróżniła Panią Danutę Herrmann Jubileuszowym Medalem Pamiątkowym.  30 lipca 2005 roku z okazji "Dnia Ryby"
  odbył sie w Helu konkurs na najlepszą potrawę z dorsza, w którym ARMADA zdobyła pierwsze miejsce - za smażonego "DORSZA PO KRÓLEWSKU"

     
     
     
 • Komponenty WWW